- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Köpek BakımıKöpek Eğitmenliği İşine Nasıl Başlanır ?

Köpek Eğitmenliği İşine Nasıl Başlanır ?

Kendinizi biraz köpek fısıldayan biri olarak görüyor musunuz? Köpek sevginizi gelir elde etmekle birleştirmenin bir yolunu mu arıyorsunuz? O zaman kendi köpek eğitimi işinizi kurmak kazançlı bir seçenek olabilir. Köpek eğitmenliği işine başlamak için; aşağıdaki yazımızı mutlaka okumalısınız...

Kendinizi biraz köpek fısıldayan biri olarak görüyor musunuz? Köpek sevginizi gelir elde etmekle birleştirmenin bir yolunu mu arıyorsunuz? O zaman kendi köpek eğitimi işinizi kurmak kazançlı bir seçenek olabilir.

Köpek eğitmenliği işine başlamak için; aşağıdaki yazımızı mutlaka okumalısınız…

Köpek eğiticilerine bile talep olup olmadığını anlamak için sektörün mevcut durumuna bakmak önemlidir. “Pandemi Köpek Yavruları”ndaki artışın ardından, Birleşik Krallık’ta 3,2 milyon hane, birden fazla tecrit nedeniyle yaşanan sosyal izolasyona yanıt olarak bir evcil hayvan edinmeye karar verdi. Evden çalışmaya geçişle birleştiğinde, insanlar bir köpeğe bakmak ve bakmak için daha iyi bir konumda. Evcil hayvan endüstrisi herhangi bir yavaşlama belirtisi göstermiyor ve bu hayvanların iyi eğitildiğinden emin olmak için uzmanlığa olan talep devam ediyor. 

Kendi Köpek Eğitimi İşinizi Kurmanın Faydaları   

Kendi köpek eğitimi işinizi kurmak, birçok sorumluluğu beraberinde getirir, ancak aynı zamanda bazı büyük faydalar da sağlar:

Esneklik – kendi işinizin patronu olmak özgürleştiricidir. Kendi çalışma saatlerinizi belirlemek ve dünyanın herhangi bir yerinde çalışma seçeneği cazip bir teklif.

Yerine getirme – kötü davranan bir köpeği ailenin sosyal bir üyesine dönüştürmek (sıkı çalışmanızın bir sonucu olarak) inanılmaz derecede ödüllendiricidir.

Profesyonel gelişim – tek başınıza çalışma ve yerel toplumla daha derin bağlantılar kurma seçeneğiniz var. Veya köpek eğitimi işinizi genişletin ve eğitmenleri birden fazla konumda yönetin.

Düşük ön maliyetler – kendinizi bir köpek eğitim işi olarak kurmak çok fazla yatırım gerektirmez. Müşteri tabanına, becerilere ve tabii ki tutkuya ihtiyacınız var. 

Köpek eğitmenliği işinin zor tarafları…

Kendi köpek eğitimi işinize başlarken artıları ve eksileri tartmak önemlidir. Aşağıda, adım atmadan önce dikkate alınması gereken birkaç alan bulunmaktadır:

Yüz yüze müşteri – müşterilerle uğraşmak zorlu ve zahmetli olabilir. Genellikle ailenin bir parçası olarak görüldüğünde, birinin köpeğine bakmak için çok fazla baskı ve sorumluluk vardır. 

Yaralanma riski – Mesleki tehlike olarak  yüksek bir köpek ısırması riski vardır.

Duygusal bağlar – her köpeğin benzersiz kişiliğini tanıdıkça, muhtemelen onlarla bir bağ kuracaksınız. Fazla bağlanmaktan kaçınmak için kendinize sınırlar koymanız önemlidir. Eğitimleri tamamlandığında, elveda deme zamanı gelecek!

Ekonomik gerileme – Mevcut ekonomik şartlarda; insanları köpek eğitimine harcadığı bütçeler git gide azalmaktadır. Müşteri kitlesinin azalması ile birlikte, yeni müşteri bulmak ve hatta mevcut müşterileri elde tutmak oldukça zor olacaktır.

Hangi deneyime veya niteliklere ihtiyacınız var?

Evcil hayvan hizmeti sektörü rekabetçi bir sektördür. Bu alana etkili bir şekilde girmek ve uzun vadeli başarı için bir marka oluşturmak için niş oluşturmak önemlidir. 

Ne tür bir eğitim hizmeti vereceğinizi düşünün. Köpek eğitimi işinizde uzmanlaşabileceğiniz farklı alanların bir listesini derledik: 

  • Bekçi köpeği eğitimi
  • İtaat eğitimi
  • Yavru veya daha büyük köpek eğitimi 
  • Terapi ve hizmet köpekleri
  • İyileştirici davranış düzeltme seansları
  • Isırık geçmişi olan saldırganlık vakaları
  • Ayrılık kaygısı vakaları
  • Çeviklik eğitimi
  • Tasmasız eğitim
  • Özel, bire bir dersler veya grup dersleri

Antrenman seanslarınızı nerede yapacağınızı düşünün. Kendi evinizden mi, kiralık ticari alandan mı yoksa halka açık bir parktan mı olacak? 

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Subscribe Today

GET EXCLUSIVE FULL ACCESS TO PREMIUM CONTENT

SUPPORT NONPROFIT JOURNALISM

EXPERT ANALYSIS OF AND EMERGING TRENDS IN CHILD WELFARE AND JUVENILE JUSTICE

TOPICAL VIDEO WEBINARS

Get unlimited access to our EXCLUSIVE Content and our archive of subscriber stories.

Exclusive content

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

Latest article

More article

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme