- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Kedi CinsleriNorveç Orman Kedisi Renkleri ve Desenleri 30 Renk

Norveç Orman Kedisi Renkleri ve Desenleri 30 Renk

Norveç Orman Kedisi ile besliyorsanız yada gördüyseniz, bu muhteşem kedilerin büyük, güçlü ve kişilik dolu olduğunu zaten biliyorsunuzdur. Onlar hakkında bilmediğiniz şey, hayal edebileceğiniz hemen hemen her renk ve desende bulunabilecekleri! Norveç Orman Kedisi Tekir, çoğumuzun bu cins hakkında düşündüğünde akla gelen klasik renk olsa da, onları başka tonlardan oluşan bir gökkuşağında da bulabilirsiniz.

Genelde, bir Norveç Orman Kedisinin gözleri bakır, yeşil-altın, altın veya yeşil tonlarındadır. Çok miktarda beyazı olan kedilerin gözleri mavi veya tek renkli olabilir. Pençelerin üst taraflar ve burun derisi hemen hemen her renk veya renk kombinasyonu olabilir ve özellikle belirtilmedikçe bunlar kürk rengiyle bağlantılı değildir.

Beyaz ayaklı kedilerin patileri pembe, iki veya çok renkli olabilir. Şimdi, tüm bu muhteşem renklere inceleyelim…

Norveç Orman Kedisi Renkleri

Norveç Orman Kedisi Beyaz

Beyaz Renk Orman Kedisi

Beyaz bir Norveç Orman Kedisi nadir görülür, bu yüzden bir tanesine rastlarsanız, görülmesi gereken bir manzaradır! Beyaz Norveç Orman Kedilerinin tüylerinde aslında hiç pigment yoktur, bu nedenle parlak ve buz gibi görünmelidir. Pembe pati yastıkları ve burun derileri olacak. Çoğu zaman, bu kedilerin mavi gözleri olur. Beyaz kediler sıklıkla sağırdır veya farklı düzeylerde işitme kaybına sahiptir, ancak bununla nasıl başa çıkacağınızı öğrendikten sonra bu herhangi bir soruna neden olmamalıdır.

Norveç Orman Kedisi Siyah

Siyah Renk Orman Kedisi

Siyah Norveç Ormanı Kedilerinin tüyleri , kökten uca aynı renkte olan, koyu kömür karasıdır . Tercihen siyah pati yastıkları ve burun derisi olmalıdır.

Kedinizin tüylerinin daha parlak ve bakımlı olması için Supravet Kedi Biotine Setlerini incelemenizi tavsiye ederiz.

Mavi Gri Norveç Orman Kedisi

Mavi Gri Renk Orman Kedisi

Mavi bir Norveç Orman Kedisi, tüm vücudunda eşit bir mavi tonuna sahiptir. Renk, her bir saçın kökünden ucuna kadar aynı olmalıdır. Mavi aslında siyahın seyreltilmiş bir versiyonudur ve soluk rengi oluşturan ek bir gen vardır. Mavi pençe pedleri ve burunlar arzu edilir.

Norveç Orman Kedisi Kırmızı

Kırmızı Renk Orman Kedisi

Norveç orman kedilerinde Kırmızı tüyler, genellikle turuncu veya zencefil olarak adlandırılan şeydir. Bu kediler, alev kırmızısından soluk şeftali rengine kadar çeşitli tonlarda kırmızı tüylere sahip olabilir. Paltolarında işaret, gölgeleme veya tikleme olmamalıdır. Kiremit kırmızısı pati yastıkları ve burun derisi tercih edilir.

Norveç Orman Kedisi Krem

Krem Renkli Orman Kedisi

Krem rengi bir Norveç Orman Kedisi, daha koyu işaretler olmaksızın tek tonlu bir tüye sahip olacaktır. Daha açık tonlar tercih edilir ve renk, saçın kökünden ucuna kadar doğru olmalıdır. Krem, kırmızı kaplamanın seyreltilmiş bir şeklidir. Pembe pençe pedleri ve burunlar, diğer herhangi bir gölgeye tercih edilir.

Norveç Orman Kedisi Gümüş Renkli

Gümüş renkli orman kedisi

Bir Chinchilla gümüş Norveç Orman Kedisi, sırt, yanlar, baş ve kuyruk boyunca siyah uçlara sahip saf beyaz bir astara sahiptir. Kedi hareket ettikçe, kürk parıldayan gümüş bir etkiye sahiptir. Bacaklar daha açık bir gölgeye sahip olabilir, ancak çene, mide, göğüs ve kulak tutamları saf beyaz kalmalıdır. Siyah pati yastıklarıyla birlikte kiremit kırmızısı bir burun derisi tercih edilir.

Norveç Orman Kedisi Gölgeli Gümüş

Gölgeli Gümüş Renk Orman kedisi

Gölgeli gümüş rengi Norveç Orman Kedileri, sırtlarında, yan kısımlarında, başlarında ve kuyruklarında belirgin siyah çıkıntılar bulunan buzul beyazı bir astara sahiptir. En koyu alan omurga boyunca olmalı, daha soluk gölgelere doğru hareket etmeli, ardından çene, karın, göğüs ve kuyruğun altında beyaza dönmelidir. Siyah pati yastıkları ve kiremit kırmızısı burun derisi tercih edilir.

Norveç Orman Kedisi Altın

Altın Renkli Norveç Kedisi

Bu Norveç Orman Kedileri, sıcak tonlarda zengin kremden oluşan bir astara sahip olacak. Bu, baş, kuyruk, sırt ve yanlar boyunca siyah uçlarla kaplanmıştır. Göğüs, karın, kulak çıkıntıları ve çene krem ​​kalmalıdır. Koyu pembe burun derisi ve siyah pati yastıkları, diğer gölgelerin üzerinde tercih edilir.

Gölgeli Altın Norveç Orman Kedisi

Gölgeli Altın Norveç Orman Kedisi

Gölgeli bir altın Norveç Orman Kedisi, şinşilla altın kürk renginden çok daha fazla, önemli miktarda siyah uçlara sahip, ılık krem ​​rengi bir alt kürke sahiptir. Omurganın çıkıntısı en karanlık bölge olmalı ve çene, göğüs ve karın sadece krem ​​rengi olmalıdır. Siyah pati yastıkları ve derin pembe burun derisi tercih edilir.

Kırmızı Şinşila Norveç Orman Kedisi

Kırmızı Şinşila Norveç Orman Kedisi

Kırmızı şinşilla olarak da bilinen bu Norveç Orman Kedisi gölgesinde baş, kuyruk, sırt ve yan kısımlarda kırmızı uçlar bulunan beyaz bir astar bulunur. Bu, çinçilla kürklü tüm kedilerde görülen karakteristik parıltılı etkiyi verir. Yüz ve bacaklar hafif eğimli olabilir ancak göğüs, karın, kulak kepçeleri ve çene beyaz olmalıdır. Gül pati yastıkları ve burun derisi tercih edilir.

Gölgeli Cameo Norweigan Orman Kedisi

Gölgeli Kırmızı Renkli Norveç Orman Kedisi

Gölgeli bir kamera hücresi Norveç Orman Kedisi de bazen kırmızı gölgeli olarak adlandırılır. Bu kedilerin yanları, yüzü ve kuyruğu üzerinde önemli miktarda kırmızı tüylenme olan beyaz bir astarı vardır. Omurga boyunca uzanan kürk en koyu kırmızı olacak, çenede, göğüste ve midede beyaza dönecektir. Pembe burun derisi ve pati yastıkları tercih edilir.

Deniz Kabuğu Renkli Norveç Orman Kedisi

Deniz Kabuğu Renkli Norveç Orman Kedisi

Bu Norveç Orman Kedileri, yanlarda, kuyrukta ve kafada kırmızı, krem ​​ve siyah uçlara sahip beyaz bir astara sahiptir. Çene, göğüs, kulak tutamları ve mide beyaz olmalıdır. Yüzde krem ​​​​veya kırmızı bir alev arzu edilir.

Gölgeli Bağa Norweigan Orman Kedisi

Gölgeli Bağa Norweigan Orman Kedisi

Gölgeli bir kaplumbağa kabuğu Norveç Orman Kedisi, beyaz bir astara, yoğun miktarda siyah tüylere ve açıkça tanımlanmış kırmızı ve krem ​​lekelerine sahiptir. Gösteri sınıflarındaki kedilerin yüzlerinde tercihen parlak bir krem ​​veya kırmızı olmalıdır.

Siyah Duman Rengi Norveç Orman Kedisi

Siyah Duman Rengi Norveç Orman Kedisi

Siyah dumanlı bir Norveç Orman Kedisi dinlenirken siyah görünür ve beyaz astarını ancak hareket ettikten sonra net bir şekilde görebilirsiniz. Noktaları ve maskeleri, kürkün köklerinde yalnızca az miktarda beyaz olacak şekilde siyah olmalıdır. Soluk gümüş bir boyun fırfırına ve kulak tutamlarına sahip olmalıdırlar. Siyah burun derisi ve pati yastıkları tercih edilir.

Mavi Duman Norveç Orman Kedisi

Mavi Duman Norveç Orman Kedisi

Mavi dumanlı bir Norveç Orman Kedisi mavi görünür, ancak hareket ettiklerinde görülebilen beyaz bir astarları vardır. Noktaları ve yüzleri mavi olacak ve beyaz bir fırfırları ve kulak tutamları olacak. Pençe yastıkları ve burun derisi mavi olmalıdır.

Krem Duman Rengi Norveç Orman Kedisi

Krem Duman Rengi Norveç Orman Kedisi

Bu Norveç Orman Kedileri, derin miktarda kremalı beyaz bir astara sahiptir. Astar, hareket etmedikçe görünmemelidir. Krem noktalar ve maske ile beyaz bir fırfır ve kulak tutamları olacak. Pençe yastıkları ve burun derisi pembe olmalıdır.

Altın Sarısı Norveç Orman Kedisi

Altın Sarısı Norveç Orman Kedisi

Altın Sarısı Rengi Norveç Orman Kedisi bazen kırmızı duman olarak da adlandırılır. Derin miktarda kırmızı uçlu beyaz bir astarları vardır. Hareket etmedikçe astarları görünmez. Kırmızı noktalar ve maske ile beyaz bir fırfır ve kulak tutamları olacak. Gül pembesi pati yastıkları ve burun derisi arzu edilir.

Dumanlı Siyah Norveç Orman Kedisi

Dumanlı Siyah Norveç Orman Kedisi

Dumanlı Siyah Norveç Orman Kedisi, yoğun miktarda siyah tüylü beyaz bir astarın yanı sıra dizginlenmemiş kırmızı ve krem ​​lekelerine sahiptir. Hareket edene ve astarları görünene kadar kaplumbağa kabuğu kediye benziyorlar. Beyaz bir fırfırları ve kulak tutamları var. Yüzde kırmızı veya krem ​​rengi bir alev arzu edilir.

Mavi Krem Dumanlı Norveç Orman Kedisi

Mavi Krem Dumanlı Norveç Orman Kedisi

Mavi-krem dumanlı bir Norveç Orman Kedisi, önemli miktarda mavi tüylü beyaz bir astara sahiptir. Ayrıca krem ​​işaretli alanlara da sahip olacaklar. Noktaları ve maskeleri mavi krem, kulak tutamları ve fırfırları beyazdır. Kedileri göstermek için yüzde krem ​​uçlu bir alev arzu edilir.

Tekir Norveç Orman Kedisi Renkleri

Tekir Norveç Orman Kedisi Renkleri

Klasik Tekir Desenli Norveç Orman Kedisi

Klasik Tekir Desenli Norveç Orman Kedisi

Klasik tekir desenine sahip bir Norveç Orman Kedisi, alnında bir “M”, yanak kıvrımları ve dikenlerinden aşağı dikey siyah bir çizgi dahil olmak üzere yoğun ve net bir şekilde tanımlanmış işaretlere sahip olacaktır. Kuyruklarında eşit halkalar olacak ve omuzlarında bir “kelebek” işareti olacak. Yan işaretler simetrik olmalı ve göğüste ve midede çift dikey sıra halinde daha koyu “düğme” veya “madalyon” işaretleri olmalıdır. Beyaz düğmelere izin verilir.

Uskumru Tekir Desenli Norweigan Orman Kedisi

Uskumru Tekir Desenli Norweigan Orman Kedisi

Bir uskumru tekirinin, bacak ve kuyruk şeritleri ile boyun ve göğüste kolyeler dahil olmak üzere dar kalem işaretleri vardır. Başlarının alnında bir “M” olmalı ve gözlerinden omuzlarına doğru uzanan kesintisiz çizgiler olmalıdır. Omurgalarındaki çizgiler, dar bir eyer oluşturmak için birlikte çalışmalıdır. Vücutları boyunca dar kalem işaretleri olacaktır. Beyaz düğmeleri veya madalyonları olabilir.

Yamalı Tekir Desenli Norveç Orman Kedisi

Yamalı Tekir Desenli Norveç Orman Kedisi

Yamalı bir tekir tortie olarak da adlandırılabilir. Gümüş, kahverengi, mavi veya mavi-gümüş renkli tekirlerdir, ancak aynı zamanda kırmızı, krem ​​veya hem kırmızı hem de kremin açık lekeleri olacaktır. Beyaz düğmeleri veya madalyonları olabilir.

Benekli Tekir Norveç Orman Kedisi

Benekli Tekir Norveç Orman Kedisi

Benekli bir tekir Norveç Orman Kedisi, vücutlarında daha koyu lekelere sahip olacaktır, tercihen eşit dağılmış yuvarlak noktalara verilir. Omurgaları boyunca uzanan şerit de lekelenmelidir. Yüzlerindeki işaretler klasik tekir işaretleri olacak ve bacakları ve kuyrukları parmaklıklı. Midelerinde beyaz olabilen düğme işaretleri vardır. Ayrıca beyaz bir madalyonları da olabilir.

İşaretli Tekir Desenli Norveç Orman Kedisi

İşaretli Tekir Desenli Norveç Orman Kedisi

İşaretli tekir deseni, hem zemin kaplama renginde hem de işaret renginde gölgelerle işaretlenmiş vücut tüylerine sahiptir. Vücutta lekeler, çizgiler veya lekeler olmamalıdır, ancak yüz, kuyruk ve bacaklarda belirgin tekir işaretleri görülmelidir. Beyaz madalyonlara veya düğmelere sahip olabilirler.

Kahverengi Yamalı Tekir Norveç Orman Kedisi

Kahverengi Yamalı Tekir Norveç Orman Kedisi

Kahverengi yamalı tekirlerin zemin kaplama rengi bakırımsı kahverengi, klasik ya da siyah uskumru tekir işaretleri olacaktır. Ayrıca kırmızı, krem ​​​​veya her ikisine de sahip olacaklar. Gösteri kedilerinin parlak kırmızı veya krem ​​rengi olması gerekir.

Mavi Yamalı Tekir Norveç Orman Kedisi

Mavi Yamalı Tekir Norveç Orman Kedisi

Mavi yamalı tekir Norveç Orman Kedisi, koyu mavi klasik veya uskumru tekir işaretleriyle kaplanmış, mavi tonlu soluk fildişi zemin rengine sahiptir. Ayrıca vücutlarında ve ekstremitelerinde açık krem ​​lekeleri olacaktır. Krem bir yüz alevi arzu edilir. Tüm vücutta genel bir sıcak açık kahverengi tonu olmalıdır.

Gümüş Yamalı Tekir Norveç Orman Kedisi

Gümüş Yamalı Tekir Norveç Orman Kedisi

Gümüş yamalı tabbies, klasik veya uskumru deseninde yoğun siyah işaretlerle soluk gümüş zemin rengine sahiptir. Ayrıca kırmızı, krem ​​​​veya her ikisine de sahip olacaklar. Krem rengi veya kırmızı tercih edilir.

Gümüş Renkli Norveç Orman Kedisi

Gümüş Renkli Norveç Orman Kedisi

Gümüş tekirler klasik, uskumru, işaretli veya benekli olabilir. Zemin rengi soluk gümüş olacak ve tekir işaretleri yoğun siyah olacaktır. Kiremit kırmızısı burun derisi ve siyah pati yastıkları tercih edilir.

Mavi-Gümüş Tekir Norveç Orman Kedisi

Mavi-Gümüş Tekir Norveç Orman Kedisi

Mavi-gümüş tekir Norveç Orman Kedisi, klasik, uskumru, işaretli veya benekli desenlerde koyu mavi işaretlerle açık gümüş zemin rengine sahiptir. Çenelerinin ve dudaklarının etrafında beyaz bir şerit olabilir. Eski gül burun derisi ve gül pati pedleri tercih edilir.

Mavi-Gümüş Yamalı Tekir Norweigan Orman Kedisi

Mavi-Gümüş Yamalı Tekir Norweigan Orman Kedisi

Mavi-gümüş yamalı bir tekir, gümüş zemin rengine, siyah tekir işaretlerine (klasik, uskumru, işaretli veya benekli) ve açıkça tanımlanmış krem ​​parçalarına sahiptir. Yüzlerinde krem ​​rengi bir parıltı ve çenelerinde ve dudaklarında beyaz süslemeler olabilir.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Subscribe Today

GET EXCLUSIVE FULL ACCESS TO PREMIUM CONTENT

SUPPORT NONPROFIT JOURNALISM

EXPERT ANALYSIS OF AND EMERGING TRENDS IN CHILD WELFARE AND JUVENILE JUSTICE

TOPICAL VIDEO WEBINARS

Get unlimited access to our EXCLUSIVE Content and our archive of subscriber stories.

Exclusive content

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

Latest article

More article

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme