- Advertisement -Newspaper WordPress Theme
Köpek EğitimiKöpekler Geleceği Tahmin Edebilir mi?

Köpekler Geleceği Tahmin Edebilir mi?

Yakın zamanda yapılan bir araştırma , insanların %25'inin insanların psişik yeteneklere sahip olduğuna inandığını ortaya çıkardı. Geleceği tahmin edebilmek, hayatı kesinlikle çok daha kolaylaştırabilecek özel bir güçtür ve elbette herkes kazanan piyango numaralarını bilmenin hayalini kurar!

Yakın zamanda yapılan bir araştırma  , insanların %25’inin  insanların psişik yeteneklere sahip olduğuna inandığını ortaya çıkardı. Geleceği tahmin edebilmek, hayatı kesinlikle çok daha kolaylaştırabilecek özel bir güçtür ve elbette herkes kazanan piyango numaralarını bilmenin hayalini kurar! Tarih boyunca insanlar geleceği tahmin etmek için tarot kartlarından kristal kürelere kadar pek çok farklı yöntem denediler, ancak hiçbiri tutarlı bir şekilde başarılı olmadı. Hayvanları da kullanmayı denediler – Pennsylvania’da hava durumunu tahmin etmek için bir dağ sıçanı kullanıyorlar ve 2010’da ahtapot Paul, Dünya Kupası futbol turnuvasının galiplerini tahmin etti. Ama geleceği tahmin etmek için köpekleri kullanmaya ne dersiniz? Aslında köpeklerin bunu yapması için birçok yol var – onlar gerçekten insanın en iyi arkadaşı !

Günlük Tahminler;

Köpekler her gün dünyalarında gezinmek için öğrendiklerine güvenirler. Köpeğinizin bundan sonra olacakları tahmin edebilmesinin ne kadar olağanüstü olduğunu hiç düşündünüz mü  ? Postacının tam olarak ne zaman geleceğini bilme konusunda her zaman esrarengiz bir hünerleri vardır. Ayrıca sabah erkenden havlarlarsa yataktan kalkacağınızı da tahmin edebilirler. Tabii ki ayağa kalktığınızda,  telsiz zamanı . Köpekler, günlük rutininiz hakkındaki bilgilerine dayanarak her gün tahminlerde bulunur.

Burunlarını Kullanma;

Köpekler, burunlarındaki 300 milyon koku reseptörü nedeniyle insanlardan 10.000 kat daha hassas olan olağanüstü bir koku alma duyusuna sahiptir. Köpekler bu koku alma duyusunu sadece yiyecek bulmak için değil, aynı zamanda bilgileri analiz etmek ve işlemek için de kullanırlar. Korktuğumuzu veya endişelendiğimizi anlayabilirler ve hatta koku alma duyularını kullanarak hava durumunu tahmin edebilirler. Köpekler,  iyonize parçacıkların neden olduğu havadaki metalik kokuyu  bir fırtına gelmeden çok önce alabilirler – bu nedenle genellikle fırtına gelmeden önce gerginleşirler. Köpekler ayrıca bir deprem meydana gelmeden saatler önce atmosferdeki titreşimleri ve değişiklikleri algılayabilirler. O zaman sık sık kilitlenmek konusunda isteksiz olacaklar veya daha yüksek bir yer arayacaklar.

Tıbbi yardım köpekleri;

İnsanların ne olacağını tahmin etmelerine yardımcı olmak için koku alma duyularını kullanmak üzere eğitilmiş gerçekten dikkate değer bazı köpekler var. Tıbbi yardım köpekleri, birini epileptik nöbet geçirmek üzere olduğu konusunda uyarmak için kullanılır  . Daha sonra, doğru ilacı alabilmeleri veya yardım isteyebilmeleri için sahibini uyaracaklardır. Köpekler ayrıca, insanlar hasta olduklarını anlamadan hastalıkları ve hatta kanseri tespit edebilirler. Köpeklerin hamile sahiplerinin doğuma girmek üzere olduğunu bilmeleri bile olağan bir durumdur – aşırı derecede yapışkan hale gelirler ve sahibinin yanından ayrılmazlar.

Köpeklerin kristal küresi olmayabilir ama inanılmaz koku alma duyuları geleceği tahmin etmelerine yardımcı olur. Bu köpek süper gücü insanlar için gerekli olabilir ve en çok ihtiyaç duyduğumuz anda bize yardımcı olur.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Subscribe Today

GET EXCLUSIVE FULL ACCESS TO PREMIUM CONTENT

SUPPORT NONPROFIT JOURNALISM

EXPERT ANALYSIS OF AND EMERGING TRENDS IN CHILD WELFARE AND JUVENILE JUSTICE

TOPICAL VIDEO WEBINARS

Get unlimited access to our EXCLUSIVE Content and our archive of subscriber stories.

Exclusive content

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme

Latest article

More article

- Advertisement -Newspaper WordPress Theme